10 січня - Всесвітній день метро.

Першою в світі міською підземкою стало Лондонське метро, збудоване за проектом Чарльза Пірсона та відкрите 10 січня 1863 року. Лінія складалася з 6 кілометрів та семи станцій. Спершу потяги метро пересувалися за допомогою паровозів – на паровій тязі. Але так продовжувалося недовго і вже в 1890 році в Лондоні відкрили першу лінію на електричній тязі, яка чудово себе зарекомендувала. Відтоді по Європі розпочалося стрімке будівництво метро. Вперше ідея підземної залізної дороги в Києві виникла в 1884 році. 6 листопада 1960 року провели відкриття першої лінії новозбудованого метро. Це був відрізок шляху від станції Дніпро до Вокзальної довжиною 5,2 кілометра. З моменту відкриття Київського метрополітену пройшли десятки років. Сучасне метро – незамінний засіб пересування у великих містах, а з перших днівросійського вторгнення в Україну метро використовується як укриття. Метро Києва, Харкова та Діпра стало головним захистом для містян та мешканців передмістя у перші дні повномасштабної війни. Туди вимушено переселилися тисячі людей з немовлятами, речами й тваринами. Другий рік поспіль на станціях метро проводяться новорічні свята та концерти, виставки, вчаться школярі та готуються прийти на заняття з підготовки до школи дошкільнята.

А наші вихованці надіслали нам світлини, зроблені у метро: на ескалаторі та у вагоні, біля будиночка Святого Миколая та новорічної ялинки. Ми щиро вдячі працівникам метрополітену за їх роботу!