НАШ ЗДО

/Files/images/ГЕРБ ДЕТ. САДА.jpg

Наш гімн

Дитсадок - дитинства світ, де малята всі зростають,
Наче квіти розквітають і не знають зла і бід.
Наш садок – це рідний дім, тут діток своїх навчаєм,
Світ чудовий відкриваєм, зичим щастя їм усім.
Дитячий садок – це ми й дітвора,
дитячий садок – це промінь добра.
Дитячий садок – це наше життя,
хай квітне завжди його майбуття!

ІСТОРІЯ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Мелодія починається з першої ноти,

саме вона визначає її характер.

Дитячий садок - своєрідна

перша нота життя

Дитячий комбінат №272 , підпорядкований Харківському державному підшипниковому заводу №8, відкрився в березні 1964 році. Дитячі комбінати Харківського підшипникового заводу- це був своєріний цех підприємства. Керівники заводу дбали належним чином, щоб діти росли здоровими всебічно розвиненими. Перша завідувач Валентина Григорівна Зайцева зробила багато для того, щоб дитячий комбінат був добре обладнаний і затишним для дітей, щоб він був справжньою домівкою для них. 23 роки під керівництвом Варвари Василівни Кочетової зростала й трималася на великій любові до дітей щаслива доля колективу. Варвара Василівна все своє життя віддала справі служіння дітям.
/Files/images/1903.jpg /Files/images/1904.jpg /Files/images/1905.jpg /Files/images/1906.jpg
  • Значний внесок у розвиток дошкільного навчального закладу №272 вклала Зоя Миколаївна Береза. Енергійна, цілеспрямована, наполеглива, вона за короткий час згуртувала педагогічний колектив, піднесла виховання дітей на значну вищу ступінь. Під її керівництвом поступово дитячий комбінат перетворився в садок-школу гуманітрано-естетичного профілю. Це не було даниною моди. За цим крилися разючі переміни не лише у зовнішньому вигляді дитячого садка, але, і це найголовніше, у методах і прийомах виховання дітей. З дітьми працювали висококваліфіковані педагоги, турботливі і щирі, вони були обличчям садка-школи.
  • З березня 1998 року садок-школа №272 почав функціонувати як "Загально-освітній навчально-виховний комплекс, школа I ступеню -дитячий садок" №180. У лютому 2000 року "Загально-освітній навчально-виховний комплекс, школа I ступеню-дитячий садок" №180 реорганізовано в навчально-виховний комплекс №15 "Спеціалізована школа I-III ступенів, гімназія, дитячий садок". Очолив заклад випускник дитячого садка №272 Корнєєв Володимир Ігоревич. З березня 2005 року навчально-виховний комплекс "Спеціалізована школа I-III ступенів, гімназія, дитячий садок" переіменовано у "Харківський навчально-виховний комплекс №15 Харківської міської ради Харківської області". Вихователі ХНВК №15 великої уваги приділяли громадянській освіті дошкільників. Постійно обновлялися музейні експозиції в музеї «Славянська спадщина». Впровадження музейної педагогіки сприяло виховання у дітей інтересу та поваги до звичаїв і традиції українського народу, інтересу до українського народного мистецтва. Дітьми, батьками, вихователями музей доповнюється новими експонатами. Молодші школярі проводили екскурсії для дошкільників. Музичні керівники сприяли вихованню національної свідомості дошкільників засобами українських народних пісень.
  • Проблема правової освіти та правового виховання досить актуальні. Правова освіта є складовою освіти і передбачає формування високого рівня правової культури та правосвідомості особи, її ціннісних орієнтирів та активних позицій як члена громадського суспільства. Дошкільна освіта, як перша ланка загальної освіти, не може не відреагувати на пріоритетні розбудови української освіти. На базі ХНВК проводилась експериментально – дослідницька робота за темою: «Модернізація системи дошкільної освіти на засадах особистісно –орієнтованого підходу» за напрямом «Модернізація гуманістичного виховання дошкільників у дусі прав людини». Педагогами ХНВК №15 була розроблена парціальна програма «Дитина має свої права», яка ставить завдання відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти.
  • Сучасна дійсність складає умови для залучення дітей, починаючи з дошкільного віку, в економічну сферу життя дорослих. Економічна діяльність в кінцевому рахунку веде до прийняття рішень в тому, що, як, скільки і для кого виробляти продукт, який задовольняє різноманітність людських потреб. Ці рішення являють собою вибір між альтернативними можливостями, які необхідно робити кожний раз для досягнення поставленої мети: купити дорогі іграшки, або потратити гроші на відпочинок всієї родини. Колектив вважав за доцільне, надати початкові елементарні економічні знання дітям саме в дошкільному віці.
  • З дошкільного віку дітям давались елементарні знання з духовного виховання. Передувало цій роботі анкетування батьків.Основний девіз у закладі «Діти, батьки, вихователі – за здоровий спосіб життя». На базі ХНВК функціонувала кімната релаксації, де з дітьми працював психолог. Практичний психолог та вихователі приділяли увагу вихованню здоров’язберігаючої компетентності дошкільників. Ними узагальнений досвід роботи «Ефект музики Моцарта як засіб стимулювання корекції психологічного розвитку і здоров’я дітей в контексті етичного виховання».
  • У вересні 2013 року "Харківський навчально-виховний комплекс №15 Харківської міської ради Харківської області" реорганізовано та створено комунальний заклад "Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №272 Харківської міської ради", який очолює завідувач Хрістоєва Олена Віталіївна. Колектив дошкільного навчального закладу прагне підтримати традиції, що склалися впродовж багатьох років функціонування ДНЗ №272. Перед колективом стоять нові, більш складні завдання. Всі це добре розуміють і прагнуть працювати так, щоб окреслені нами завдання навчання і виховання дітей були обов'язково втілені в життя, щоб батьки дякували за своїх дітей.
  • Сьогодні наш дитячий садок це згуртований колектив - єдність несхожих, де кожен фахівець унікальна особа, що творить, думає, переживає. Це теплий будинок, де панує сімейна обстановка, де діти грають, слухають казки, займаються, працюють, спілкуються.
  • Колектив педагогів ЗДО № 272 обрав свій шлях за покликанням душі. Педагоги працюють стабільно і творчо. Використовують нові методики, нетрадиційні підходи, новітні технології. У здійсненні навчально-виховного процесу, несуть світло, тепло і любов свого серця дітям.

З 2023 року керівником дошкільного навчального закладу призначена Нетецька Наталія Григорівна

/Files/images/2605.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.