Батьки! Життя та здоров’я дитини у ваших руках! Щодня нагадуючи дитині елементарні правила безпеки, ви застерігаєте його від можливих травм.

Заходи безпеки та правила поведінки при виявлені вибухонебезпечних предметів

Правила поведінки при виявлені вибухонебезпечних предметів

Навчання з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів

Як говорити з малечею про важливі речі? Як пояснити дітям про безпеку власного життя та здоров'я? На допомогу прийдуть мультфільми. В яскравій, інересній, ігровій формі.

Мій друг Наплічник. Як боротися зі страхом дітям-біженцям під час війни ( Мой друг Рюкзачок )

Обережно! Вибухонебезпечні предмети. Відео ДСНС України для батьків і дітей

З чого починається безпека

Мультфільм ЮНІСЕФ Україна про мінну безпеку: лісовий скарб

Безпека дітей під час війни

Чи можна залишати дітей самих вдома? Правила безпеки від KS Books

Андрійко та армія гострих ножиць

Корисні підказки. Сам вдома

Корисні підказки. Загубився

Корисні підказки. Місія "Незнайомці"

Як поводитись при виявлені незнайомих предметів

Виконуємо мімічні вправи та вивчаємо правила безпеки

Будиночок безпеки

Сигнал тривоги

Сирена – моя помічниця. Що таке сигнал повітряної тривоги та як поводитися - анімований ролик дітям

Що робити коли лунає сигнал сирени?

Дитяча абетка безпеки. ЩО робити, коли лунає сирена?

• У разі, якщо обстріл стрілецькою зброєю застав вас удома, військові радять негайно сховатися подалі від вікон та дверей. Водночас, якщо такий обстріл застав вас надворі, то знайдіть будь-який виступ і лягайте.
  • При цьому, якщо ви чуєте якийсь свист, а потім вибух, потрібно лягти та закрити голову руками або сумкою. Скоріш за все, це - артилерійський або мінометний обстріл, чи авіаналіт.
  • Після першого вибуху воїни радять знайти заглиблене укриття. Це, зокрема, може бути канава, траншея, яма чи високий бордюр. Також для схованки підійдуть і підземні переходи, метро та укриття.
  • Водночас, якщо ви бачите димний слід у повітрі чи спалах, або чуєте залп запуску, лягайте та закривайте голову. Найімовірніше, це - артилерійський обстріл. Перечекайте перший обстріл лежачи, а потім ховайтеся у заглибленому приміщенні.
  • "І пам'ятайте: чуєте сирену - йдете в укриття", - наголосили військові.

Як поводитись під час обстрілів

Корисно знати:

Тематичний мультик «Безпечні канікули»

Мультфільм ЮНІСЕФ Україна про мінну безпеку: безпечні канікули

Тематичний мультик «Лісовий скарб»

Мультфільм ЮНІСЕФ Україна про мінну безпеку: лісовий скарб

Загадки для дорослих та дітей, щоб всі знали правила мінної безпеки

Загадки на тему мінної небезпеки для дітей молодшого віку

Відеоролик «Важливо як ніколи»

Важливо як ніколи! Будьте обачними до вибухонебезпечних предметів

Поради «Навчаємо дітей розпізнавати вибухонебезпечні предмети!»

UNICEF Ukraine

Продовжуємо навчати дітей розпізнавати вибухонебезпечні предмети!

• Як говорити з дітьми на таку важливу тему?
  • Виберіть час, коли дитина не зайнята грою чи мультфільмом.
  • Скажіть, що зараз ви вивчаєте щось абсолютно нове і дуже важливе, і попросіть дитину допомогти вам запам’ятати цю інформацію.
  • На картинці ви бачите фугасну протипіхотну міну. Покажіть це зображення дитині і запитайте, чи знає дитина, що це. Скажіть, що це міна.
  • Спочатку краще показати ілюстрацію, а наступного разу можна показати реальне фото.
  • Запитайте дитину, на що ій схожий цей предмет.
  • Вислухайте дитину, поділіться своїми варіантами та скажіть, що хоч нам це нагадує красивого метелика, це дуже небезпечна міна. Вона невелика, розміром як долоня, може бути зеленою або коричневою. Ця міна може вибухнути, якщо до неї хтось доторкнеться, або навіть сама по собі - раптово.
  • Тому наближатись до такого поганого “метелика” дуже небезпечно. Ця міна може сховатись у траві, біля кущів чи під будинком у тих містах, де була війна.
  • Ось чому треба бути дуже уважним - не підходь, не чіпай, обережно відійди і повідом про знахідку когось із дорослих. Вони зателефонують за номером 101 і рятувальники неодмінно приїдуть, щоб знешкодити міну і знову зробити це місце безпечним.

Бережіть себе та своїх рідних!

Обережно! Вибухонебезпечні предмети. Відео ДСНС України для батьків і дітей

Матеріал «Чим небезпечні протипіхотні міни?»

Ми продовжуємо говорити про мінну безпеку, адже тепер ця тема актуальна для багатьох українців. У містах, де проводились бойові дії, працівники ДСНС України щодня вилучають тисячі вибухонебезпечних предметів, тож варто знати і дорослим і дітям, як себе поводити поруч з ними, щоб не постраждати, а також уміти розрізняти такі предмети в кущах, траві, на землі.

• Чим небезпечні протипіхотні міни?
  • Як працюють такі міни? Вибух може статися, коли хтось наближається або безпосередньо торкається до міни. Під час вибуху міна може покалічити або завдати летальних наслідків.
  • Чим небезпечні протипіхотні міни?
  • За способом завдання шкоди протипіхотні міни бувають фугасні і осколкові. Осколкові міни зазвичай мають готові уражальні елементи: металеві кульки, циліндри, смужки. Фугасні міни вражають вибухом.
  • Якщо ви побачили міну, наближатись до неї вкрай небезпечно.
  • Одразу телефонуйте за номером 101 та повідомте про знахідку ДСНС України.

Противопіхотні міни

Матеріал «Як себе поводити поруч із вибухонебезпечними предметами?»

• Як себе поводити поруч із вибухонебезпечними предметами?
  • Запам’ятайте прості правила та поділіться ними з рідним ДСНС України

Матеріал «Вибухонебезпечні предмети»

UNICEF Ukraine

• Триває розмінування територій, де велись активні бойові дії. Ми закликаємо вас не ризикувати життям та зачекати офіційних повідомлень про дозвіл повернутись до ваших домівок